merXu
Cancel
EuP

EuP

Niezależnie od rodzaju wykonywanych prac oraz kwalifikacji personelu wykonującego te prace - elektryków (EFK) lub osób poinstruowanych elektrycznie (EuP) - prace muszą być zorganizowane w sposób umożliwiający zapewnienie i przestrzeganie obowiązujących zasad i przepisów. Minimalne wymagania, który... Show more
This service can be delivered to
Price to negotiate
Contact supplier to negotiate the price.
or
  • Full flexibility
  • Need help?
EuP

Niezależnie od rodzaju wykonywanych prac oraz kwalifikacji personelu wykonującego te prace - elektryków (EFK) lub osób poinstruowanych elektrycznie (EuP) - prace muszą być zorganizowane w sposób umożliwiający zapewnienie i przestrzeganie obowiązujących zasad i przepisów.

Minimalne wymagania, których należy przestrzegać w Europie przy wykonywaniu prac elektrycznych, zostały określone w normie europejskiej EN 50110 "Eksploatacja instalacji elektrycznych". Ponadto w różnych krajach mogą obowiązywać dodatkowe przepisy.

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas pracy na instalacjach elektrycznych i w ich pobliżu spoczywa na pracodawcy, który zawsze musi zapewnić, że osoby wykonujące pracę mają odpowiednie kwalifikacje i są odpowiednio przeszkolone za pomocą instrukcji bezpieczeństwa i szkoleń. Zgodnie z DGUV V1 instruktaż powinien odbywać się co najmniej raz w roku. Instrukcje bezpieczeństwa należy jednak przeprowadzać częściej, jeżeli jest to konieczne do zapewnienia bezpiecznej pracy.