Ofen Koza Freistehender Stahl FATRA 7,5KW
Wymiary pieca (wys. x szer. x głęb.): 101 x 48 x 41 cm
Wymiary szyby (wys. x szer.): 24 x 26 cm / widoczna od frontu
Wylot spalin: górny 150 mm
Opał: drewno
Waga: 68 kg
Maksymalna długość polan: 33 cm
Ruszt żeliwny: 30x15
System czystej szyby
Kolory: grafitowy
Materiał wykonania: żeliwo, stal, szamot
Certyfikat: CE
Emisja CO: 0,098%
Sprawność: 80,3%
Certyfikat: Ecodesign 2022!!!
Klasa energetyczna: A+
Piec stalowy wolnostojący FATRA o mocy 7,5 KWOferowany kominek stalowy przeznaczony jest do palenia stałego w domach, mieszkaniach, budynkach gospodarczych, lokalach usługowych i handlowych.
Konstrukcja kominka w całości wykonana jest z blachy stalowej. Zastosowany w nim ruszt żeliwny znacznie wydłuża żywotność pieca. Piec pokryty jest termoodporną farbą żaroodporna w kolorze grafitowym, która nie łuszczy się poddana oddziaływaniu wysokich temperatur. Wnętrze paleniska jest wyłożone grubą cegłą szamotową, która szybko nagrzewa się i długo oddaje ciepło.
EkoprojektDzięki posiadaniu nowych restrykcji dotyczących ogrzewania, nie musisz się martwić o wymianę pieca w przyszłości. Nasz model spełnia wszystkie wymogi Unii Europejskiej dotyczące spalania. . Kupując piec wspierasz rozwój Polskiej firmy, wszystkie części oraz akcesoria zostały wyprodukowane przez Polska markę.
Palenisko wyłożone szamotemKominek posiada palenisko wyłożone cegłą szamotową, która jest najchętniej używanym materiałem, przez producentów kominków.
Ze względu na swoje właściwości takie jakwysoka odporność i wytrzymałość
doskonałe właściwości akumulacji ciepła
długie trzymanie ciepła - szamot jest doskonałym materiałem
najczęściej stosowanym jako wyłożenie paleniska.
Wyjmowany, głęboki popielnikProste i szybkie rozwiązanie w postaci dużego popielnika, zaletą takiego rozwiązania jest, sprawne czyszczenie kominka bez brudzenia rąk.
Duża wizja ogniaKominek powinien przede wszystkim tworzyć klimat, oraz oferować przejrzystą wizję ognia dlatego w drzwiczkach została zastosowana szyba żaroodporna Japońskiej firmy Neoceram.
Jest to jedyna taka szyba na rynku w którym zastosowano ceramiczne polerowanie obu stron, dzięki swojej powierzchni gwarantuje ona jasny obraz ognia. Wytrzymałe na temperaturę 800 stopni.
System czystej szybyA skoro mówimy o czystej wizji ognia, to warto wspomnieć o fabrycznym systemie czystej szyby gwarantujący, o 50% mniejsze zanieczyszczenie szyby, system jest bardzo prosty w obsłudze. Górny suwak zamontowany w drzwiczkach służy do ustawiania ciągu powietrza na szybę. Dolny suwak gwarantuje dopływ powietrza do popielnika, w współgrającym system dolnego dolotu powietrza którego regulacja jest umieszczona z boku pieca, gwarantuje on sprawne rozpalanie w kominku.
Stalowa rączkaPiec Fatra został wyposażony w stalową rączkę oraz nowoczesne zamknięcie komory spalania
DeflektorPiec Fatra posiada wbudowany deflektor, umieszczony na tylnej ścianie paleniska, bezpośrednio przed wylotem spalin.
Deflektor spowalniając przepływ gorących spalin do przewodu kominowego, wpływa na: zwiększenie sprawności pieca, mniejszą emisję substancji szkodliwych do atmosfery, wydłużenie żywotności pieca oraz zmniejszenia brudzenia się komory spalania sadzą.
Podwójne stalowe ścianki, dzięki tunelom cyrkulacyjnym w górnej płycie ciepłe powietrze jest oddawane z czterokrotnie większą wydajniejszą. Powietrze dzięki tunelom w ściankach dłużej krąży po strukturze kominka, zachowana zostaje dzięki temu dłuższa akumulacja ciepła co przekłada się na sprawniejsze ogrzewanie.
PiecokominekTo rodzaj urządzenia grzewczego które, jak sama nazwa wskazuje, stanowi pewne połączenie pieca kaflowego oraz tradycyjnego kominka. Piecokominek posiada nakryte palenisko, a do jego zasilania potrzebne jest odpowiednie paliwo – zazwyczaj jest to drewno.
Funkcją kominka jest ogrzewanie pomieszczeń. Piecokominek oddaje ciepło dłużej niż klasyczny kominek. Dzieje się tak dlatego, że urządzenie grzewcze tego typu zbiera ciepło w swojej części akumulacyjnej. Piecokominek cechuje duża bezwładność cieplna, dzięki czemu nie dochodzi w nim do nagłych zmian temperatury.
Urządzenie grzewcze nagrzewa się długo i przez dłuższy czas zachowuje ciepło. Jednokrotne nałożenie paliwa może wystarczyć na od 8 do nawet 15 godzin – jest to uzależnione od wymiarów i wielkości piecokominka, a także od rodzaju części akumulacyjnej, w którą jest wyposażone urządzenie.
Piecokominek do działania potrzebuje mniej paliwa niż zwykły kominek, przy czym dłużej oddaje ciepło. Warto też dodać, że jego montaż z przygotowanych elementów jest stosunkowo łatwy.
Zalety pieców wolnostojącychTradycyjny kominek to efektowna ozdoba każdego domu, a także praktyczny sposób na jego ogrzanie. Jednak nie w każdym miejscu istnieje możliwość montażu tradycyjnego kominka, z tego rozwiązania muszą zrezygnować również właściciele mieszkań. W takich sytuacjach sprawdzić mogą się tak zwane kozy, czyli piece wolnostojące. Takie rozwiązanie ma sporo mocnych stron.
Piec wolnostojący nie może być głównym źródłem ciepła w domu lub mieszkaniu, ale z pewnością stanowi świetne wsparcie dla innych systemów ogrzewania, szczególnie podczas zimnych miesięcy. Piec wolnostojący wykorzystamy do dogrzania pomieszczenia, w którym jest ustawiony. To praktyczne i ekonomiczne źródło ciepła – piece wolnostojące są tańsze od tradycyjnych kominków i nie wymagają specjalistycznego, drogiego paliwa.
Współczesne kozy nie mają wiele wspólnego ze starodawnymi piecykami. Piec wolnostojący obecnie pełni funkcję dekoracyjną i jest uzupełnieniem wystroju wnętrza. Wśród dostępnych modeli znajdziemy urządzenia w nowoczesnym stylu lub nawiązujące do tradycyjnego designu. Dobrze dobrany piec wolnostojący jest atrakcyjnym uzupełnieniem każdej aranżacji.
Piece wolnostojące mają nad tradycyjnymi kominkami jeszcze inną przewagę – zajmują niewiele miejsca, a ich montaż nie jest bardzo skomplikowany. Bez problemu ustawimy je w dużych i małych pomieszczeniach oraz zmienimy ich lokalizację. Jedynym warunkiem jest połączenie z kominem. Warte zainteresowania są wolnostojące piece z wbudowanymi piekarnikami, praktyczne w każdej kuchni.
Kominki wolnostojące mają zwykle mniejsze rozmiary i bardziej nowoczesny styl. Dostępne są kominki wolnostojące przeznaczone do montażu do systemu kominowego oraz niewielkie modele, tak zwane „kozy”, które nie wymagają połączenia z instalacją. Ich zaletą są z pewnością mniejsze rozmiary. Nie są one jednak efektywne pod względem ogrzewania. Kominek wolnostojący typu „koza” to dobry wybór dla właścicieli mieszkań, którzy szukają dodatkowego źródła ciepła i marzą o kominku – piec wolnostojący świetnie spełni te potrzeby.