merXu
Atšaukti
merXu Protected Payments
Užtikrinkite savo mokėjimą iki pristatymo.
Longi fotovoltinė PV panelė 355W, mono halfcut full black pirkimas minimum 10 vnt.

Longi fotovoltinė PV panelė 355W, mono halfcut full black pirkimas minimum 10 vnt.

Registruotis arba Prisijungti, kad pradėtumėte apsipirkti
Pasiūlymas iš tiekėjo:
Prisijunkite, kad pradėtumėte apsipirkti
Patvirtintas
Siuntimo šalis:
Lenkija
Paskirties šalys:
+27 daugiau
Numatoma pristatymo data:
per 4 darbo dienas
MerXu rekomenduojami mokėjimo būdai:
Rekomenduoja merXu
merXu Protected Payments
merXu Protected Payments
Užtikrinkite savo mokėjimą iki pristatymo. Nemokamai.
Sužinokite daugiau
merXu Pay
merXu Pay
Pirkite dabar, mokėkite po 30 dienų. Nemokamai.
Sužinokite daugiau
Alternatyvūs mokėjimo būdai:
Blik
Kredito / debeto kortelė
Online banking
Banko pavedimas
Aprašymas

PANEL FOTOWOLTAICZNY
Monokrystaliczny w technologii halfcut (połówkowej)
full black

  Marka Longi, moc 355W
Oferujemy fabrycznie nowy panel fotowoltaiczny o mocy maksymalnej 355W Gwarancja producenta 12 lat +25 lat na liniową moc (warunki producenta).
Producentem jest firma Longi Solar z Chin. Jest to największych producent na świecie.
Firma istnieje od kilku lat na rynku i produkuje sprawdzone i bezawaryjne panele w konkurencyjnych cenach.
Ta atrakcyjna cena jest efektem naszej bezpośredniej współpracy z producentem. Większość paneli w Polsce przechodzi przez co najmniej 2 pośredników i dlatego ceny są dużo wyższe pomimo tej samej jakości produktu.
Zakończony wtykami MC4
Parametry: Wymiary
  Na towar wystawiamy fakturę VAT 23%
Uwagi i porady dotyczące wykorzystania energii słonecznej za pomocą paneli fotowoltaicznych, a wynikające z zapytań klientów:
1. Panel PV w praktyce nie może być bezpośrednio wykorzystany do zasilania jakiegokolwiek odbiornika. Panel musi zasilać urządzenie regulujące przeznaczone do paneli PV. Takimi urządzeniami są regulatory solarne ładowania akumulatorów lub inwertery sieciowe on-grid lub off-grid. Paneli PV NIE można podłączać bezpośrednio do akumulatorów (ulegają szybkiemu zniszczeniu).
2. Technicznie panele można podłączyć bezpośrednio do odbiornika typu grzałka (ogrzewanie powietrza lub wody), ale jest to całkowicie pozbawione sensu ekonomicznego i sprawnościowego. Panel PV NIE jest liniowym źródłem energii takim jak np. akumulator. W związku z tym obciążenie musi się dostosowywać do panela aby go optymalnie wykorzystywać. Grzałki mają stały opór i podłączone panele będą pracować z wydajnością od 30% do 50% w zależności od parametrów paneli. I problemu nie rozwiąże łączenie grzałek w szereg lub równolegle, bo parametry wydajnościowe panelu a wraz z tym jego obciążenie zmienia się w zależności od oświetlenia panela.
3. Ogrzewanie wody lub powietrza energią z paneli jest też mało opłacalne ze względu na koszty instalacji. Energia z paneli powinna w pierwszym rzędzie zastępować droższą energię np. energię elektryczną zużywana do oświetlenia domu, zasilania urządzeń typu lodówka itp.
Energia do ogrzewania zwykle jest tańsza niż elektryczna np. gaz ziemny, węgiel, drewno do kominka. Grzanie ciepłej wody użytkowej lub C.O. ma sens jeśli mamy tak duża instalację PV, że nie jesteśmy w stanie skonsumować tej energii na inne cele.
4. Wszelkie metody i sposoby magazynowania energii elektrycznej są w obecnym czasie NIEOPŁACALNE. Zatem nie ma sensu magazynowanie energii w akumulatorach czy innych systemach magazynowania energii. Sprawność ładowania akumulatora wynosi ok 60%. Rozładowanie też ma sprawność rzędu 60%. Dodatkowo akumulator sam się rozładowuje z czasem. Żywotność akumulatora to ok 500 ładowań i rozładowań...
Jeśli mamy podłączenie do sieci energetycznej, skorzystajmy z bycia prosumentem. W tym modelu sieć energetyczna traktowana jest jak akumulator ze sprawnością 80% (czyli bardzo duża sprawność). Czyli nadwyżki energii przesłane z naszej instalacji do sieci elektrycznej odzyskujemy ze współczynnikiem 0.8
5. Stosowanie akumulatorów ma sens jedynie wtedy gdy nie mamy dostępu do sieci energetycznej (kempingi, domki letniskowe, kampery, łodzie). W tym modelu nie mamy wyjścia i godzimy się na duże straty. Ale możemy je minimalizować - jak ?
- unikać konwersji energii tj. wykorzystywać jak tylko można napięcie 12V z ładowanego akumulatora. Oświetlenie realizujemy na żarówkach LED na napięcie 12V, korzystamy z ładowarki do laptopa na 12V (samochodowa). Generalnie wykorzystujmy akcesoria na wtyk zapalniczki samochodowej (np. lodówka turystyczna)
- Jeśli musimy zasilić urządzenia na napięcie 230V musi zastosować inwerter-falownik. Dostępne są na rynku urządzenia od 75W do 2000W. Znaczny problem jaki stwarzają te urządzenia to nieprawidłowa sinusoida prądu zmiennego. W efekcie część urządzeń nie działa z tymi inwerterami-falownikami. Mogą nie działać ładowarki do telefonów czy laptopów, nie działają urządzenia silnikowe tj. pompy, wiertarki, lodówki itp. Ten efekt niedziałania jest nieprzewidywalny tj. na danym falowniku jeden zasilacz laptopa rusza a drugi nie rusza... Rozwiązaniem problemu sinunsoidy są falowniki z tzw. prawdziwą sinusoidą lecz są one znacznie droższe od tych z ""modyfikowaną sinusoidą""
- dodatkowo inwertery-falowniki wyposażone są w szumiące wentylatory i są nieodporne na skoki obciążenia i przeciążenia. Dlatego nie przekraczaj 50% obciążenia maksymalnego inwertera.
- przewody solarne - instalatorzy namawiają klientów do stosowania tylko przewodów solarnych tj. dedykowanych do podłączania paneli PV. Tego typu drogie kable mają sens tylko w przypadku gdy przewody wystawione są na działanie czynników atmosferycznych tj. woda i promienie UV a także gdy panele są podłączone…

Naujas pirkimas merXu?

Tai lengviau nei galite įsivaizduoti. Mes suteikiame jums žingsnis po žingsnio vadovą

Derybuokite su pardavėju.

Galite susisiekti su pardavėju, kad pritaikytumėte savo užsakymą, derytumėte kainą arba užklaustumėte apie kitus pasiūlymus iš jų asortimento prieš pirkdami. Pasirinkite ir spustelėkite pasiūlymą, kuris jus domina. Raskite mygtuką "SIŲSTI UŽKLAUSĄ" dešinėje pusėje prie pasiūlymo ir būsite perkeliami tiesiai į pokalbį su pardavėju

Viena užklausa, keli pasiūlymai
Sukurkite užklausą nurodydami tiekėjui, ko jums reikia.