merXu
Atšaukti
merXu Protected Payments
Užtikrinkite savo mokėjimą iki pristatymo.
Įžeminimo laidininko spaustukas

Įžeminimo laidininko spaustukas

Sunprofi
Gamintojas
SUNPROFI
Registruotis arba Prisijungti, kad pradėtumėte apsipirkti
Pasiūlymas iš tiekėjo:
Prisijunkite, kad pradėtumėte apsipirkti
Patvirtintas
Siuntimo šalis:
Lenkija
Paskirties šalys:
+26 daugiau
MerXu rekomenduojami mokėjimo būdai:
Rekomenduoja merXu
merXu Protected Payments
merXu Protected Payments
Užtikrinkite savo mokėjimą iki pristatymo. Nemokamai.
Sužinokite daugiau
Alternatyvūs mokėjimo būdai:
Blik
Kredito / debeto kortelė
Online banking
Banko pavedimas
Parametrai
Gamintojas
SUNPROFI
Aprašymas

Uziemienie to jeden z ważniejszych elementów w dziedzinie elektryki. W każdym mieszkaniu, domu czy budynku użyteczności publicznej prowadzone są setki metrów przewodów uziemiających, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom danej posesji. Podobnie rzecz się ma z instalacją fotowoltaiczną. Zalet uziemienia modułów i falowników na instalacji fotowoltaicznej bez trudu można wymienić co najmniej kilka. Uziemienie poprawia ochronę przeciwporażeniową, przeciwprzepięciową i odgromową oraz zapewnia bezpieczeństwo instalacji w sytuacji uszkodzenia modułów – oto podstawowe argumenty przemawiające za tym, by je stosować. Aby móc profesjonalnie połączyć elementy uziemiające, warto użyć sprawdzonych produktów, takich jak zaciski do przewodów uziemiających K-46. 

Zastosowanie 

Wszystkie moduły instalacji fotowoltaicznej na dachu powinny być uziemione przez podłączenie ich ram do profili nośnych i dalej do szyny wyrównawczej budynku. Nie podłącza się ich do instalacji odgromowej, jeśli uda się zachować minimalny odstęp (regulowany przez normę 0,5 m) systemu fotowoltaicznego od instalacji odgromowej. Gdy zachowanie minimalnych odstępów od instalacji odgromowej jest niemożliwe, wówczas dokonuje się połączeń wyrównawczych z instalacją odgromową. Aby uniknąć na dachu plątaniny przewodów uziemiających producenci proponują specjalne podkładki przebijające powłoki anodowane i w ten sposób łączące galwanicznie każdy moduł z profilami nośnymi. Wówczas wystarczy połączyć ze sobą same profile montażowe przy użyciu zacisków uziemiających, a następnie podpiąć odpowiednie przewody uziemiające.   

Dane techniczne 

Zacisk do przewodu uziemiającego K-46 należy do kategorii akcesoriów łączeniowych w instalacji fotowoltaicznej. Jest wykonany z wysokiej jakości aluminium, a jego podstawowe wymiary to: wysokość 22 mm, szerokość 38 mm i długość 40 mm. Średnica otworów wynosi 11 mm. Jako element łączący pozwala na modyfikację konstrukcji montażowej poprzez dodanie przewodów albo drutów uziemiających. Przykręca się go z wykorzystaniem śrub imbusowych M8 oraz wpustów przesuwnych M8. Łatwy w użyciu, zapewnia bezpieczeństwo w korzystaniu z instalacji fotowoltaicznej. 

Naujas pirkimas merXu?

Tai lengviau nei galite įsivaizduoti. Mes suteikiame jums žingsnis po žingsnio vadovą

Derybuokite su pardavėju.

Galite susisiekti su pardavėju, kad pritaikytumėte savo užsakymą, derytumėte kainą arba užklaustumėte apie kitus pasiūlymus iš jų asortimento prieš pirkdami. Pasirinkite ir spustelėkite pasiūlymą, kuris jus domina. Raskite mygtuką "SIŲSTI UŽKLAUSĄ" dešinėje pusėje prie pasiūlymo ir būsite perkeliami tiesiai į pokalbį su pardavėju

Viena užklausa, keli pasiūlymai
Sukurkite užklausą nurodydami tiekėjui, ko jums reikia.