merXu

Cancel
merXu Protected Payments
Secure your payment until delivery.
Mono PV panel, halfcut QCELLS, Power 370W black frame

Mono PV panel, halfcut QCELLS, Power 370W black frame

Q Cells
Manufacturer
QCELLS
€101.34 +VAT
PLN 439.02
1 pc.
€101.34 +VAT
PLN 439.02
1 ×
PLN 439.02 +VAT
(1 pc.)
or
Parameters
Manufacturer
QCELLS
Description
QCELLS 370W MODEL Q.PEAK DUO-G10
CZARNA RAMKA
Oferujemy fabrycznie nowy panel fotowoltaiczny o mocy maksymalnej 370W
Gwarancja producenta 12 lat +25 lat na liniową moc (warunki producenta).
Producentem jest firma QCELLS z Chin. Jest to jeden z większych producentów na świecie.
Firma istnieje od kilku lat na rynku i produkuje sprawdzone i bezawaryjne panele w konkurencyjnych cenach.
Ta atrakcyjna cena jest efektem naszej bezpośredniej współpracy z dystrybutorem.
Zakończony wtykami MC4
Parametry:
Napięcie otwartego obwodu  41,26 V
Napięcie optymalne 34,43 V
Natężenie optymalne 10,75 A
Natężenie zwarciowe 11,31 A
Moc maksymalna (teoretyczna) 370W
Wymiary 172cm  x 104,5cm x 32 mm
Waga 19,9 kg Na towar wystawiamy fakturę VAT 23%
Uwagi i porady dotyczące wykorzystania energii słonecznej za pomocą paneli fotowoltaicznych, a wynikające z zapytań klientów:
1. Panel PV w praktyce nie może być bezpośrednio wykorzystany do zasilania jakiegokolwiek odbiornika. Panel musi zasilać urządzenie regulujące przeznaczone do paneli PV. Takimi urządzeniami są regulatory solarne ładowania akumulatorów lub inwertery sieciowe on-grid lub off-grid. Paneli PV NIE można podłączać bezpośrednio do akumulatorów (ulegają szybkiemu zniszczeniu).
2. Technicznie panele można podłączyć bezpośrednio do odbiornika typu grzałka (ogrzewanie powietrza lub wody), ale jest to całkowicie pozbawione sensu ekonomicznego i sprawnościowego. Panel PV NIE jest liniowym źródłem energii takim jak np. akumulator. W związku z tym obciążenie musi się dostosowywać do panela aby go optymalnie wykorzystywać. Grzałki mają stały opór i podłączone panele będą pracować z wydajnością od 30% do 50% w zależności od parametrów paneli. I problemu nie rozwiąże łączenie grzałek w szereg lub równolegle, bo parametry wydajnościowe panelu a wraz z tym jego obciążenie zmienia się w zależności od oświetlenia panela.
3. Ogrzewanie wody lub powietrza energią z paneli jest też mało opłacalne ze względu na koszty instalacji. Energia z paneli powinna w pierwszym rzędzie zastępować droższą energię np. energię elektryczną zużywana do oświetlenia domu, zasilania urządzeń typu lodówka itp.
Energia do ogrzewania zwykle jest tańsza niż elektryczna np. gaz ziemny, węgiel, drewno do kominka. Grzanie ciepłej wody użytkowej lub C.O. ma sens jeśli mamy tak duża instalację PV, że nie jesteśmy w stanie skonsumować tej energii na inne cele.
4. Wszelkie metody i sposoby magazynowania energii elektrycznej są w obecnym czasie NIEOPŁACALNE. Zatem nie ma sensu magazynowanie energii w akumulatorach czy innych systemach magazynowania energii. Sprawność ładowania akumulatora wynosi ok 60%. Rozładowanie też ma sprawność rzędu 60%. Dodatkowo akumulator sam się rozładowuje z czasem. Żywotność akumulatora to ok 500 ładowań i rozładowań...
Jeśli mamy podłączenie do sieci energetycznej, skorzystajmy z bycia prosumentem. W tym modelu sieć energetyczna traktowana jest jak akumulator ze sprawnością 80% (czyli bardzo duża sprawność). Czyli nadwyżki energii przesłane z naszej instalacji do sieci elektrycznej odzyskujemy ze współczynnikiem 0.8
5. Stosowanie akumulatorów ma sens jedynie wtedy gdy nie mamy dostępu do sieci energetycznej (kempingi, domki letniskowe, kampery, łodzie). W tym modelu nie mamy wyjścia i godzimy się na duże straty. Ale możemy je minimalizować - jak ?
- unikać konwersji energii tj. wykorzystywać jak tylko można napięcie 12V z ładowanego akumulatora. Oświetlenie realizujemy na żarówkach LED na napięcie 12V, korzystamy z ładowarki do laptopa na 12V (samochodowa). Generalnie wykorzystujmy akcesoria na wtyk zapalniczki samochodowej (np. lodówka turystyczna)
- Jeśli musimy zasilić urządzenia na napięcie 230V musi zastosować inwerter-falownik. Dostępne są na rynku urządzenia od 75W do 2000W. Znaczny problem jaki stwarzają te urządzenia to nieprawidłowa sinusoida prądu zmiennego. W efekcie część urządzeń nie działa z tymi inwerterami-falownikami. Mogą nie działać ładowarki do telefonów czy laptopów, nie działają urządzenia silnikowe tj. pompy, wiertarki, lodówki itp. Ten efekt niedziałania jest nieprzewidywalny tj. na danym falowniku jeden zasilacz laptopa rusza a drugi nie rusza... Rozwiązaniem problemu sinunsoidy są falowniki z tzw. prawdziwą sinusoidą lecz są one znacznie droższe od tych z ""modyfikowaną sinusoidą""
- dodatkowo inwertery-falowniki wyposażone są w szumiące wentylatory i są nieodporne na skoki obciążenia i przeciążenia. Dlatego nie przekraczaj 50% obciążenia maksymalnego inwertera.
- przewody solarne - instalatorzy namawiają klientów do stosowania tylko przewodów solarnych tj. dedykowanych do podłączania paneli PV. Tego typu drogie kable mają sens tylko w przypadku gdy przewody wystawione są na działanie czynników atmosferycznych tj. woda i promienie UV a także gdy panele są podłączone szeregowo i finalne napięcie instalacji to…

New to buying at merXu?

It’s easier than you think. We provide you with a step-by-step guide.

Negotiate with the seller

You can contact the seller to adjust your order, negotiate the price, or inquire about other offers from their portfolio before making a purchase. Choose and click on the offer you are interested in. Find the button "SEND INQUIRY" on the right side of the offer and you will be moved directly to a chat with the seller.

One Request, Multiple Quotes
Request for quotes by telling supplier what you need.