merXu
Cancel
Jinko bifacial photovoltaic PV panel 535W, mono halfcut

Jinko bifacial photovoltaic PV panel 535W, mono halfcut

Manufacturer
Jinko
Manufacturer Code
€205.73 +VAT
PLN 934.96
1 pc.
€205.73 +VAT
PLN 934.96
1 ×
PLN 934.96 +VAT
(1 pc.)
or
Parameters
Manufacturer
Jinko
Manufacturer Code
Description

PANEL FOTOWOLTAICZNY BIFACIAL JINKO 535W
Monokrystaliczny dwustronny w technologii halfcut (połówkowej)
Srebrna ramka
 
Model Tiger Pro 72HL4-BDVP SF bifacial
MOC 535W
Panel obustronnie szklany
Na towar wystawiamy fakturę VAT 23%
Gwarancja producenta 15 lat. Dane techniczne:
Napięcie mocy maksymalnej: 40,94V
Napięcie Voc: 49,54V
Natężenie zwarciowe: 13,83 A
Natężenie mocy maksymalnej: 13,07A
Waga: 32 kg
Wymiary: 227,4 x 113,4cm grubość 30mm
To są panele dwustronne. W zależności od naświetlenia spodniej strony panela uzyskujemy wydajność większą o 5% do 25% od klasycznego panela. Instalacja na dachu z czarną dachówką da maksimum kilka procent więcej mocy, ale instalacja na gruncie z pomalowanym na biało podłożem daje nawet 20% więcej mocy w porównaniu do typowych paneli.
Do niedawna panele bifacial były droższe od zwykłych, ale obecnie różnica jest znikoma w cenie, więc warto stosować panele bifacial
Uwagi i porady dotyczące wykorzystania energii słonecznej za pomocą paneli fotowoltaicznych, a wynikające z zapytań klientów:
1. Panel PV w praktyce nie może być bezpośrednio wykorzystany do zasilania jakiegokolwiek odbiornika. Panel musi zasilać urządzenie regulujące przeznaczone do paneli PV. Takimi urządzeniami są regulatory solarne ładowania akumulatorów lub inwertery sieciowe on-grid lub off-grid. Paneli PV NIE można podłączać bezpośrednio do akumulatorów (ulegają szybkiemu zniszczeniu).
2. Technicznie panele można podłączyć bezpośrednio do odbiornika typu grzałka (ogrzewanie powietrza lub wody), ale jest to całkowicie pozbawione sensu ekonomicznego i sprawnościowego. Panel PV NIE jest liniowym źródłem energii takim jak np. akumulator. W związku z tym obciążenie musi się dostosowywać do panela aby go optymalnie wykorzystywać. Grzałki mają stały opór i podłączone panele będą pracować z wydajnością od 30% do 50% w zależności od parametrów paneli. I problemu nie rozwiąże łączenie grzałek w szereg lub równolegle, bo parametry wydajnościowe panelu a wraz z tym jego obciążenie zmienia się w zależności od oświetlenia panela.
3. Ogrzewanie wody lub powietrza energią z paneli jest też mało opłacalne ze względu na koszty instalacji. Energia z paneli powinna w pierwszym rzędzie zastępować droższą energię np. energię elektryczną zużywana do oświetlenia domu, zasilania urządzeń typu lodówka itp.
Energia do ogrzewania zwykle jest tańsza niż elektryczna np. gaz ziemny, węgiel, drewno do kominka. Grzanie ciepłej wody użytkowej lub C.O. ma sens jeśli mamy tak duża instalację PV, że nie jesteśmy w stanie skonsumować tej energii na inne cele.
4. Wszelkie metody i sposoby magazynowania energii elektrycznej są w obecnym czasie NIEOPŁACALNE. Zatem nie ma sensu magazynowanie energii w akumulatorach czy innych systemach magazynowania energii. Sprawność ładowania akumulatora wynosi ok 60%. Rozładowanie też ma sprawność rzędu 60%. Dodatkowo akumulator sam się rozładowuje z czasem. Żywotność akumulatora to ok 500 ładowań i rozładowań...
Jeśli mamy podłączenie do sieci energetycznej, skorzystajmy z bycia prosumentem. W tym modelu sieć energetyczna traktowana jest jak akumulator ze sprawnością 80% (czyli bardzo duża sprawność). Czyli nadwyżki energii przesłane z naszej instalacji do sieci elektrycznej odzyskujemy ze współczynnikiem 0.8
5. Stosowanie akumulatorów ma sens jedynie wtedy gdy nie mamy dostępu do sieci energetycznej (kempingi, domki letniskowe, kampery, łodzie). W tym modelu nie mamy wyjścia i godzimy się na duże straty. Ale możemy je minimalizować - jak ?
- unikać konwersji energii tj. wykorzystywać jak tylko można napięcie 12V z ładowanego akumulatora. Oświetlenie realizujemy na żarówkach LED na napięcie 12V, korzystamy z ładowarki do laptopa na 12V (samochodowa). Generalnie wykorzystujmy akcesoria na wtyk zapalniczki samochodowej (np. lodówka turystyczna)
- Jeśli musimy zasilić urządzenia na napięcie 230V musi zastosować inwerter-falownik. Dostępne są na rynku urządzenia od 75W do 2000W. Znaczny problem jaki stwarzają te urządzenia to nieprawidłowa sinusoida prądu zmiennego. W efekcie część urządzeń nie działa z tymi inwerterami-falownikami. Mogą nie działać ładowarki do telefonów czy laptopów, nie działają urządzenia silnikowe tj. pompy, wiertarki, lodówki itp. Ten efekt niedziałania jest nieprzewidywalny tj. na danym falowniku jeden zasilacz laptopa rusza a drugi nie rusza... Rozwiązaniem problemu sinunsoidy są falowniki z tzw. prawdziwą sinusoidą lecz są one znacznie droższe od tych z ""modyfikowaną sinusoidą""
- dodatkowo inwertery-falowniki wyposażone są w szumiące wentylatory i są nieodporne na skoki obciążenia i przeciążenia. Dlatego nie przekraczaj 50% obciążenia maksymalnego inwertera.
- przewody solarne - instalatorzy namawiają klientów do stosowania tylko przewodów solarnych tj. dedykowanych do podłączania paneli PV.…