merXu
Cancel

Bostik Wood H200 Elastic | 21 kg | wood floor adhesive

Weight
21kg
Producer
Bostik
Packaging
Bucket
Colour
Light brown
Capacity
21 kg
Palette
24 pcs
Show more
basic price
€114.21 +VAT
1 pc.
PLN 531.00
10+ pcs.
€105.39 +VAT
1 pc.
PLN 490.00
72+ pcs.
€92.91 +VAT
1 pc.
PLN 431.99
€114.21 +VAT
PLN 531.00
1 ×
PLN 531.00 +VAT
(1 pc. )
or
 • Check before buy
 • Full flexibility
 • Free assistance
 • Condition new
 • Minimum order volume 1 pc.
 • Country of dispatch Poland
 • Destination countries Czechia, Estonia, Germany, Hungary, Lithuania, Poland, Romania, Slovakia
 • Dispatch time 2 days
 • Available payment methods
  • Wire transfer
Response time: usually up to 2 days
Contact supplier
See all offers
see report
Parameters
Weight
21kg
Producer
Bostik
Packaging
Bucket
Colour
Light brown
Capacity
21 kg
Palette
24 pcs
EAN
4008373130979
Manufacturer Code
30616521
Description

OPIS PRODUKTU

WOOD H200 ELASTIC jest bardzo wydajnym, jednoskładnikowym klejem na bazie hybrydowej, przeznaczonym do klejenia parkietów, desek litych o szerokości do 200 mm, a także wszystkich typów i szerokości desek warstwowych. Posiada wysokie parametry wytrzymałościowe i akustyczne – tłumi odgłosy uderzenia do 18 dB (z podkładem podłogowym). Nadaje się do klejenia również w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.

ZASTOSOWANIE

Przeznaczony do wszystkich rodzajów podłóg drewnianych surowych lub wstępnie obrobionych, na chłonnych lub niechłonnych podłożach, z wszystkich dostępnych gatunków drewna (buk, dąb, grab, brzoza, bambus itp.). Idealny do drewna egzotycznego.

RODZAJE POWIERZCHNI

Podłoża mineralne, beton, jastrychy cementowe, anhydrytowe (istotna ocena stanu technicznego), stare płytki, stare parkiety, płyta OSB i sklejka.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Podłoże musi być: suche (dla jastrychów cementowych do 2%, dla anhydrytowych do 0,5% wilgotności wg pomiaru metodą CM), czyste, odtłuszczone, odpylone, nośne i stabilne, bez rys i spękań. Przed przygotowaniem podłoża zapoznać się z wymaganiami producenta parkietu. Jeśli podłoże nie ma odpowiedniej wilgotności, a także w przypadku płyt betonowych ułożonych bezpośrednio na gruncie oraz posadzek betonowych w przestrzeni sanitarnej, należy zastosować barierę odcinającą wilgoć HYTEC E335 XTREM z piaskiem kwarcowym (zgodnie z informacjami zawartymi w karcie technicznej).

SPOSÓB UŻYCIA

Klej nanosić na podłoże równomiernie pacą zębatą B11 lub B12. Element parkietu natychmiast ułożyć na warstwie świeżego kleju i równomiernie docisnąć. Zapewnić równomierne rozprowadzenie kleju na spodzie deski. Zniekształcone deski podłogowe muszą być wyważone i utrzymywane w prawidłowej pozycji do pełnego utwardzenia. Przy ścianach zastosować przerwy dylatacyjne o szerokości około 8 mm (zostaną one zamaskowane przez listwy przypodłogowe) lub zastosować przelicznik 0,15 % najdłuższego wymiaru pomieszczenia. Zabrudzenia z kleju niezwłocznie usunąć.

NARZĘDZIA

Paca zębata B11 lub B12, szpachelka z tworzywa lub stali nierdzewnej.

CZYSZCZENIE

Bezpośrednio po użyciu świeży klej usunąć przy pomocy MEK lub acetonu.

CZAS SCHNIĘCIA

Czas schnięcia zależy od temperatury, wilgotności powietrza i chłonności podłoża. Pełne utwardzenie następuje po 48 godzinach. Możliwość chodzenia – po ok. 24 godzinach.

ZUŻYCIE

700 do 1000 g/m2 (w zależności od zastosowanej szpachli zębatej).

UWAGI

Przechowywać parkiet w pomieszczeniu przez kilka dni przed instalacją (w celu ustabilizowania się drewna zgodnie z wymogami temperaturowo-wilgotnościowymi). Przestrzegać warunków przechowywania określonych przez producenta parkietu. Klej przed aplikacją powinien mieć temperaturę zbliżoną do warunków panujących w pomieszczeniu, ale mieszczącą się w zakresie określonym w sposobie przechowywania.

OKRES TRWAŁOŚCI

18 miesięcy w nieotwartym opakowaniu. Szczelnie zamknięty produkt przechowywać w temperaturze od +10°C do +30°C.

DOSTĘPNE OPAKOWANIA

 • Wiaderko 21 kg